Hastek ve Dozajlama

Hastek Plastik Sistemleri, 50 yılı aşkın sektörel tecrübe ve plastik konusundaki bilgi birikimi ile 7 Ekim 1998’de İstanbul’da kurulmuştur.

Kuruluş amacı Türkiye’de bulunan plastik ürün üreticilerinin doğru teknolojik yatırımlar yapmasına destek olmak ve daima yanlarında olarak üretim verimliliklerini arttırmaktır.

Kurulduğu günden beri plastik ham madde otomasyonu kapsamında kurutma, taşıma ve dozajlama konusunda faaliyet gösteren Hastek, yaklaşık 25 senelik bu süreç içinde her türlü plastik prosesi için dozajlama çözümleri üretmiş ve bu konuda dünyanın en önde gelen üreticileri ile çözüm ortaklığı yürütmüştür.

Plastik kullanılan her türlü sanayide enjeksiyon, ekstrüzyon, şişirme ve rotasyon uygulamaları için hassas ve kullanışlı tekil veya kompleks dozajlama uygulamaları sunan Hastek dozajlama işleminin tekil bir cihazdan ibaret olmadığını, her uygulama için farklı sistemlerin gerektiğini savunmuştur. Bu amaçla, sektörün bilgilendirilmesi amacı ile dozajlama.com sitesi hazırlanmış ve bir bilgi veri bankası olarak kullanıma sunulmuştur.